Araba tabanlı veya kamaralı fırınlar, metallerin döküm sonrası homejenizasyonu, kaynak sonrası gerilim giderme gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

Tavlama İşlemi, malzemenin belli bir sıcaklığa çıkarılması, o sıcaklığın belli bir süre muhafaza edilmesi ve kontrollü şekilde soğutulması sonucunda, malzemenin mukavametinin ve sertliğinin arttırılması yoluyla fiziksel özelliklerinin iyileştirilmesidir. Tavlama sonrasında malzeme yapısındaki düzensizliklerin giderilmesi ve geriliminin alınması için Meneviş işlemi uygulanır. Tavlama işlemi sırasında malzeme yüzeyinde oksidasyon oluşabilir. Bu oksidasyon izin verilen sınırlar dahilinde değil ise azot gazı ya da endotermik gaz kullanılarak oksijensiz ortamda diğer bir değişle “Kontrollü Atmosfer” ortamında tavlama işlemi gerçekleştirilir.

Firmamız tarafından tavlama fırınları gaz ve fuel-oil ile çalışan yürüyen tabanlı veya itici tip tav fırınları ve bunlara bağlı kütük, itici, kütük çıkarıcı, beck ve diğer bütün ekipmanların tedariği yapılmaktadır.

Çeşitli marka, model ve kapasitelerde tavlama fırını ihtiyaçlarınız için bizimle temasa geçebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2023 Focus Endüstri

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?