TEMEL BİLGİLER

İndirekt hava ısıtıcıları, yanma havası ürünlerinin proses havası akımından ayrı tutulması gereken sirkülasyon fırınlarının ve kurutucularının ısıtılması için tasarlanmıştır. Endüstriyel oda ısıtma sistemleri için de idealdirler. Yanma bölmesi ve hava çıkış boruları bir modül içine toplanmıştır ve böylelikle kolay bir kurulum ve optimum güç sağlar.
Önemli özellikler Yanma havası ürünlerinin proses havası akımından ayrı tutulması. Basit bakım. NFPA 86 uyarınca olan taleplere uygundur.

Proses havasının zararlı maddelerden arınmış olması gerektiği ısıtma ve kurutma uygulamaları için son derece uygundur. Tipik uygulamalar arasında püskürtmeli medikal kurutucular, kimyasal kurutucular ve kurutma ocakları yer alır. Ayrıca mandıracılıkta kullanım için yerine getirilmesi gereken koşulları sağlayan opsiyonel bileşenler de tedarik edilebilir.
Kompakt yapıya sahip çözüm. Temiz proses havası – yanma ürünlerinden arınmış. Yüksek verim. Son derece düşük emisyon değerli bekler için opsiyonlar.

Dolaylı Hava Isıtıcısı tamamen ısıyı içeren paket sistem eşanjör, yanma odası, brülör, yanma havası üfleyici ve gaz hattı ekipmanlarından oluşmaktadır.

Isıtıcı ünitesi yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden imal edilmiştir.

Devridaim Yüksek Sıcaklık İndirekt  hava ısıtma brülörleri devridaim fırınlarını ısıtmak için tasarlanmış ve yanma ürünlerinin bulunduğu kurutucular proses havasından izole edilmiş mükemmel kullanım özelliklerine sahiptirler.

Endüstriyel alan ısıtma sistemlerinde kullanılan İndirekt hava ısıtma brülörleri, endüstrinin bir çok alanında kendini kanıtlamıştır.

İndirekt haha ısıtıcı brülörleri. Ateşleme odası ve egzoz boruları ile tek parça olarak monte edilir.

Kolay kurulum ve optimum verimliliğe sahiptirler.

Oransal veya sabit hava brülörleri seçimi. Çok yakıtlı brülörler mevcuttur. Standartlara uygun olarak imal edilmektedir. Alev arızası için kontrol panelleri ve sıcaklık kontrolü. İzoleli veya izolasyonsuz profil kanalları olarak alternatifli seçenekleri bulunmaktadır.

Yüksek sıcaklık sınırı koruması ve proses hava basınç şalteri içermektedir.

 

KULLANIM ALANLARI

Boya kurutma ve yıkama fırınlarında,

Gıda Endüstrisinde kurutmalarda,

Sprey Dryerlerde,

Dolaylı hava ısıtma uygulamalarında kullanılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tip: Endirekt hava ısıtıcısı

Ebat sayısı: 9

Güç aralığı: 50 – 800 kW

Maks. proses sıcaklığı: 290 ℃

Yakıtlar: Doğal gaz, propan, bütan

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2023 Focus Endüstri

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?