TEMEL BİLGİLER

Yüksek Hızlı Brülörler, 150 m / s’yi aşan yanma gazı hızları sağlayabilen, yüksek fazla hava kapasitesine sahip, sağlam ve son derece stabil bir brülördür. Bu özelliği sayesinde, bir fırın içinde hızlı ve homojen ısı sirkülasyonunun yanı kontrollü ısı aktarımını da sağlamaktadır.

Yüksek hızlı brülörler, katı kalite güvence standartlarına uymak için ısı yükün kontrollü bir şekilde ısıtılması gereken ısıl işlem uygulamaları için ideal yakıcılardır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite: 12 kw-600 kw güç aralığı

Standart Yüksek Hızlı Brülörün maksimum 10/1 kısma oranı, brülörün % 5000’e kadar fazla hava ile sadece yakıt kontrolünde 50/1 elde etmesini sağlayacak yüksek bir kısma girişi kullanılarak daha da iyileştirilebilir.

Standart Yüksek Hızlı Brülör, 1600°C’ye kadar fırın sıcaklıkları için namlusu refrakter taşı ile donatılmıştır.

1050°C’ye kadar sıcaklıklar için çift cidarlı hava soğutmalı metal çıkışlar, ısıyı belirli alanlara, yani bir tandişte yanlara doğru bir T konisi vasıtasıyla veya teğet olarak duvarlara ve kranklı bir koni içinden bir ısıl işlem fırınının yüküne yönlendirmek için de mevcuttur.

Yakıtlar

doğalgaz, LPG ve kok gazı ile ateşlemeye uygundur. 34 sn viskoziteli gaz yağı ile de kullanılabilir.

Ateşleme, Alev Denetimi ve Otomatik Başlatma

Yüksek Hızlı Brülör, gaz, LPG ve Kok gazı ile çalışırken doğrudan ateşleme ile ve yağ ile çalışırken ön karışım pilot ateşlemesi ile ateşlenmektedir.

Brülöre bir gözetleme camı takılır ve bir UV tarayıcının takılması için bir port sağlanır. Brülörü otomatik olarak başlatmak ve alevi kalıcı olarak denetlemek için, gerektiğinde alev yönetimi ekipmanı da sağlayabilir.

Sıcak Hava Versiyonu ile çalışma.

Yakıt verimliliğini artırmak için 550°C’ye kadar önceden ısıtılmış havayı kabul eden bir Sıcak Hava Yüksek Hızlı Brülörü de mevcuttur. Belirli bir termal sıcaklık için, sıcak hava versiyonu, önceden ısıtılmış havanın etkisiyle başa çıkmak için soğuk hava brülöründen biraz daha büyüktür.

Sıcak Havalı Yüksek Hız Brülörleri, dövme ve yeniden ısıtma fırınları gibi merkezi bir reküperatör ile donatılmış uygulamalar için idealdir. 1250°C’lik bir fırın sıcaklığında tipik% 30 yakıt tasarrufunun elde edilebildiği merkezi reküperatörlerle birlikte de kullanılabilirler. Daha yüksek sıcaklıklar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

KULLANIM ALANLARI

Tünel tipi seramik pişirme fırınları, ısıl işlem fırınları, pota ısıtmalar, tavlama fırınları, döküm tavlama fırınları, Yüksel sıcaklı gerektiren fırınlar,  tuğla pişirme fırınları, kiremit pişirme fırınları, cam ergitme fırınları, firit fırınları vb. birçok fırında  kullanılmaktadır.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2023 Focus Endüstri

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?